Lehed

12. juuni 2009

Kaitse end ja aita teist lastelaager

8.- 10. juunil käisime Viitna külje all Läsnas 'Kaitse end ja aita teist' lastelaagris. Üle kogu Lääne- Virumaa oli kokku tulnud 12 võistkonda ning ühe võistkonna pani lisaks kokku Kaitsevägi. Kogu laager toimus Kaitseväe Läsna baaslaagris, mis oli ümbritsetud relvastatud valvega ning aiaga. Igale koolile anti teatud maa-ala, telkide mahutamiseks.
Laagrisse kohale jõudes oli meil kaks tundi aega, et end sisse seada(telgid üles panna jne) ning siis toimus rivistus, kus loeti ette reeglid ja laagrikava, koos kommentaaridega(selgitustega). Pärast rivistust toimus lõunasöök, mis tehti kolmes vahetuses, et keegi ei peaks pikalt rivis seisma. Meie kool oli teises vahetuses. Pärast sööki toimus orienteerumine, mille jaoks oli aega antud 3,5 tundi. Meile anti kaart ning pidime oma teekonda alustama. Kaardi peal oli märgitud 10 punkti, kust pidime läbi käima. Punktides olid erinevad ülesanded. Esimeses punktis pidime viie minutiga valmistama puuokstest ja heinapakinöörist rästad. Teises pidi kogu võistkond köie peal kõndima. Kolmandas punktis pidime valmistama filtri, et filtreerida vett. Neljandas punktis pidime kõrgel olevat pudelit puudutama ning puzzle kokku panema. Viiendas pidime kolme tikuga lõkke tegema ning ühe nööri läbi põletama. Kuuendast punktist pidime viime lehekese aja peale viiendasse punkti( see, et see oli vaja tagasi viiendasse viia, jäi paljudele koolidele ütlemata, kahjuks ka meile). Seitsmendas punktis oli vaja täita paberil test. Kaheksandas punktis pidime tuletõrjevoolikute otsi üksteisega ühendama. Üheksandas punktis pidime kokku kukkunud inimesega tegelema(stabiilsesse külgasendisse panema jne). Kümnendas punktis oli vaja pumbata jalgratta kummi ning kirjutada asjad, mis peavad jalgrattal küljes olema.
Õhtul toimus kogunemine, kus tehti teatavaks orienteerumise võitjad. Meie kool sai esimese koha.
Teisel päeval toimus suur karussell. Karussell-võistlusmänguks seadis iga korraldav organisatsioon laagri territooriumile valmis kaks - teoreetilise ja praktilise - kontrollpunkti.
Praktilistes punktides pidime aja peale suitsuandurit kokku panema, tuletõrje veevooliku kokku panema, õhupüssiga laskma, kokkukukkunud suhkruhaiget aitama ja kuulivesti ning helkurvesti selga panema ning siis sellega autosse jooksma ja turvavöö kinni panema. Pärast suurt karusselli toimus kanuuvõistlus. Igast koolist kolm esindajat(meilt Valter, Merlin ning Andres) pidid aja peale ümber poi kanuutama. Meie küll pikalt juhtisime, kuid lõpuks saime sealt neljanda koha.
Õhtul oli meil väike disko, kus esines Rakvere noortebänd- Nups. Kuid veel enne bändi esinemist tehti päeva tulemused teatavaks. Suure karusselli võitsime jällegist meie!
Kolmandal päeval oli võimalus vaadata tuletõrjeautot, politseiautot(ja -bussi) ning sõjaväe masinadi lähemalt ning kuulata neist erinevaid jutte. Pärast neid demonstratsioone toimus suur kogunemine, kus anti auhindu kõikidele koolidele. Meie saime suure kingikoti orienteerumise võidu eest, suure kingikoti karusselli võidu eest ning ühe suure koti osalemise eest(selle sai iga kool). Veel anti ära üldvõitjale rändkarikas, mis seekord tuli Jänedale!!! Jagasime auhinnad omavahel ära ning jäime ootama autot, et koju saada.
Kogu laager oli minumeelest väga vahva, sai tutvuda Kaitseväe aladega, nägime kuidas lasti õhku seajalg jne.
Jäneda võistkonda kuulusid Lilian, Iris, Merlin, Valter, Toomas, Andres ning Martin.

"Kaitse end ja aita teist" on Ida-Eesti Päästekeskuse, Ida Politseiprefektuuri, Ida Teedekeskuse, Kaitseliidu Viru Maleva ja Rakvere haigla ühisprojekt, mis on suunatud Lääne-Virumaa koolide 6.-9. klasside õpilastele. Projekt viidi läbi Lääne-Viru traumanõukogu koordineerimisel ning selle peafinantseerija oli Eesti Haigekassa (maakondlike traumaennetuste programmist vastavalt tervise edendamise tegevuskavale).

Pilte ning veel teksti saate näha siit- http://www.rescue.ee/23861

Kommentaare ei ole: